sobota, Lipiec 14th, 2012 | Autor:

Budowanie domu od podstaw nie zawsze jest możliwe, niektórzy mając do dyspozycji stary budynek mogą pozwolić sobie jedynie na jego rozbudowę. Jak zabrać się do planowania i realizowania takiego przedsięwzięcia?
Jeśli posiadamy niewielki domek odziedziczony po rodzicach czy dziadkach bardzo dobrym pomysłem może okazać się jego rozbudowa. Przeprowadzenie takich prac nie jest łatwe, dlatego już na początku powinniśmy skonsultować naszą koncepcję z osobą, która ma nieco większe doświadczenie w tym temacie. Być może okaże się, że bardzo szybko uda się wprowadzić stworzony przez nas plan w życie i nasz dom zostanie należycie powiększony. Decydując się na powiększenie domu powinniśmy liczyć się z tym, że czeka nas przy tym wiele prac. Jeśli chcemy dobudować kolejne piętra konieczne będzie oczywiście rozmontowanie starego dachu, poza tym należy również zwrócić uwagę na fundamenty. Może okazać się bowiem, że są one zbyt mało wytrzymałe, aby poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem, w wyniku czego wznoszenie kolejnych pięter nie będzie możliwe. O wiele łatwiejsze, jeśli tylko pozwala na to przestrzeń wydaje się zatem dobudowanie nowych pomieszczeń do istniejącego już budynku. Przeprowadzenie takiego procesu również nie jest najłatwiejsze, niemniej jednak przy znalezieniu dobrego wykonawcy na pewno uda nam się wprowadzić taki pomysł w życie. Rozbudowując dom powinniśmy pamiętać również o aspektach estetycznych, warto zainwestować chociażby w jednorodną elewację dla całego budynku. Wówczas całość będzie prezentowała się efektowanie, a osoby nie znające przeszłości naszego domu nie będą nawet zdawały sobie sprawy z tego, że został on w ostatnim czasie powiększony o kilka pomieszczeń.
Rozbudowa domu to doskonały pomysł na jego unowocześnienie i przystosowanie do pełnienia nowych funkcji. Jeśli tylko brakuje nam przestrzeni może okazać się, że takie rozwiązanie będzie odpowiednie i bardzo praktyczne.

Skomentuj » Log in